Boho Home

Wyjątkowe dekoracje do Twojej domowej przestrzeni. Stwórz swoją OAZĘ.

Kategorie Kategorie

Dekoracje boho do domu

Chcesz przearanżować wnętrze w swoim domu? Szukasz odpowiedniej ozdoby boho, która dopełni wystrój Twoich pomieszczeń? W naszym sklepie BOHOart znajdziesz wyjątkowe produkty, które doskonale się do tego nadadzą! W mieszkaniach spędza się większość swojego czasu. To właśnie tutaj przeżywasz najpiękniejsze i najważniejsze momenty w swoim życiu. Dzielisz się miłością z domownikami i bliskimi Ci osobami. Dom jest miejscem, w którym możesz odpocząć po całym dniu pracy. To, jak go urządzisz, ma ogromne znaczenie. Dobrze jest się zatroszczyć o najmniejszy kąt w swoim mieszkaniu. Ważne jest również, aby zadbać nie tylko o kwestię wizualną swojego wnętrza, ale także aurę duchową całej przestrzeni. Wprowadzenie ozdób boho do swojego wnętrza stanowi pewnego rodzaju powrót do dawnych lat.

Ozdoby boho – krótka historia

Dekoracje boho zaczęły istnieć w latach 70-tych, we Francji, dzięki ludziom z niższych warstw społecznych. Osoby te, żyły według swoich własnych reguł i kierowały się przede wszystkim ogromną potrzebą wolności i swobody. Poprzez swoje indywidualne podejście do życia, swoje stroje tworzyły w sposób intuicyjny. Wyznawane przez nie wartości, przenoszone były na oryginalny w tamtych czasach, styl ubierania się, jak i sposób aranżacji wnętrz. Wyposażenie mieszkań twórców tego awangardowego stylu, składało się głównie z samych dekoracji w stylu boho. Ozdoby cechowały się bogactwem naturalnych materiałów i szeroką gamą kolorystyczną. Unikatowe dodatki boho do domu, wykonywane były ręcznie. Ze względu na historię – dekoracje boho do domu kojarzą się przede wszystkim z hipisowskim luzem, a w ich zdobieniach przeważają motywy ludowe.

Dodatki boho do domu – moc kolorów

Dodatki boho do domu pochodzą ze wschodniej części świata, w której kolory odgrywają bardzo ważną rolę. Mają one przede wszystkim znaczenie symboliczne. Odpowiednio dobrane barwy będą przynosić szczęście i dawać możliwość odprężenia. W przypadku  ozdób do domu, najbardziej popularne są dwa nurty. W zależności od tego, która kolorystyka ozdób boho bardziej przypadnie Ci do gustu, możesz wybrać jedną z nich.

  • W barwach ziemi – tutaj przeważają naturalne kolory, które kojarzą się z matką naturą. Rolę główną grają beże i brązy. W tym zestawieniu świetnie sprawdzi się naturalne drewno, które jeszcze bardziej uwydatni piękno wnętrza i doda ciepłego klimatu. Jedne z ładniejszych ozdób na ścianę w stylu boho do tego rodzaju aranżacji to makramy. Jeśli natomiast chcemy nadać magicznego boho akcentu naszej sypialni, warto pomyśleć o indiańskim łapaczu snów. Całość wnętrza doskonale podkreśli natomiast orgontitowa świeczka sojowa, zdobiona naturalnymi płatkami kwiatów.
  • Intensywne zabarwienie – to rozwiązanie dla wszystkich miłośników zdobień i bogatych kolorystycznie dekoracji boho do domu. Stylowa czerwień i słoneczna pomarańcza świetnie oddadzą charakter kultury wschodniej. Decydując się na ten typ dodatków boho do domu, zamienisz czarno-białą egzystencję, na pełne kolorów i wrażeń życie.

Boho dodatki do domu – stwórz przytulny kącik

Naturalne ozdoby boho sprawią, że mieszkanie stanie się stylową i przytulną oazą. Żywe kolory mandali nadadzą Twojemu wnętrzu świeżości i orientalnego akcentu, a pozostałe boho dodatki wypełnią dom magiczną atmosferą. Pamiętaj jednak, że nie musisz  przeobrażać i zmieniać stylu całego mieszkania – wystarczy, że wykorzystasz artystyczne dodatki w wybranej przez siebie przestrzeni i stworzysz swój własny kącik relaksu. Zyskasz dzięki temu wyjątkowe miejsce, które nie tylko wyciszy nadmierne emocje, ale pozwoli na głęboką regenerację psychiczną. Podaruj sobie własne miejsce mocy!

Dekoracje w stylu boho w sklepie BOHOart

Jeśli chcesz przebywać w mieszkaniu, które przybliży Cię do świata natury lub wypełni je gamą energetyzujących kolorów to zdecyduj się na urozmaicenie swojego wnętrza dekoracjami boho. Nadasz otoczeniu pozytywnego klimatu, które będzie Cię doładowywać każdego dnia! W ofercie BOHOart z pewnością znajdziesz swoje idealne boho dodatki, które urozmaicą Twoje cztery ściany.

WOEM